Мінфін очікує на отримання чергового траншу від МВФ

За результатами візиту до України заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона було досягнуто домовленості, що дозволяють переглянути умови договору про співпрацю та розраховувати на отримання чергового траншу фінансової допомоги до кінця поточного року.

Однією з найсуттєвіших вимог для отримання чергового траншу було проведення пенсійної реформи. На даний час зміни до законодавства, які встановлюють нові засади пенсійного забезпечення. Вже прийняті в першому читанні, та мають всі шанси бути прийнятими у другому читанні. Програма даної реформи отримала високу оцінку експертів МВФ та Всесвітнього банку.

Умови для отримання наступної частини фінансової допомоги були уточнені під час візиту до України Девіда Ліптона.

Нагадаємо, що оновлений договір про співпрацю між Україною та МВФ було підписано у березні 2015 року. Перший транш фінансової допомоги за новою програмою у розмірі 5 млрд. дол. США було отримано у тому ж місяці. Другий транш у розмірі 1,7 млрд. доларів – у серпні 2015. Строки надання третього траншу кілька разів переглядалися. Виділення траншу відбулося тільки 1 вересня 2016 року у розмірі 1 млрд. доларів.  В квітні 2017 року було надано четвертий транш також у розмірі 1 млрд. доларів.

В травні 2017 року керівництвом МВФ було висунуто вимоги для отримання наступного, п’ятого траншу. До таких вимог увійшли земельна та пенсійна реформа, прийняття низки антикорупційних законів та підвищення інтенсивності процесів приватизації.

Спочатку виділення траншу було заплановано на червень-липень 2017 року, але пізніше перенесено на кінець 2017 року так як Верховна Рада не встигла прийняти необхідні законопроекти. На даний час більшість з умов для отримання фінансової допомоги виконано, та, за результатами укладеної домовленості, транш може бути наданий найближчим часом.