На сайті Київради зареєстровано законопроект щодо стягнення плати за проїзд приватного автотранспорту на територію Києва

На веб-порталі Київради зареєстровано петицію щодо запровадження стягнення плати за проїзд автотранспорту в Київ у період з 7 до 10 ранку. Автор звернення Олексій Міргаязов пояснює необхідність прийняття такого рішення у зв’язку з надзвичайно високим завантаженням доріг у години пік.

Втім, автор проекту не зазначає розмір плати з автомобіля, але уточнює, що отримані кошти повинні бути використані на розвиток громадського транспорту.

Ініціатором даного проекту був проведений аналіз стану завантаження траси при використанні особистого автотранспорту. За його результатами встановлено, що при використанні легкового автомобіля середнє заповнення салону складає 1,5 людини, а при використанні громадського транспорту – 10-25 людей. Враховуючи сумарні габарити транспортних засобів, використання громадського транспорту зменшить навантаження на автошляхи щонайменше у три-чотири рази. Крім цього, суттєво зменшиться сумарне споживання палива та кількість шкідливих викидів в атмосферу. Слід зазначити, що споживання палива на одного пасажира в легковому транспорті приблизно в п‘ять-сім разів більше, аніж в громадському.  Таким чином, у разі запровадження даного проекту проблема з рухом автотранспорту повинна бути вирішена.

При цьому, дана ініціатива не знайшла широкої підтримки. За кілька днів вона отримала біля 300 підписів з необхідних 10 000.