Спецтранспорт, який експлуатують для доставки персоналу до різноманітних об’єктів, відомий, як вахтовий автобус або вахтовка. Ними перевозяться робочі колективи, інструменти та матеріали до місць аварій, будівельних майданчиків, шахт, а також до віддалених локацій. Вибір конкретного типу транспорту відштовхується від поставлених задач. На даний момент діапазон використання цієї спецтехніки дуже широкий.
Конструкція вахтівки
Вахтові автобуси (обирайте на rhinott.com.ua), призначені для перевезення людей на далекі відстані, вирізняються міцною конструкцією з металевим каркасом. Кузов має довжину до 4 метрів та висоту близько 2 метрів. Внутрішні перегородки зазвичай утеплені пінопластом і облицьовані деревоволокнистими плитами, а зовнішні поверхні покриті автомобільною емаллю або полімерною фарбою.
Прохід усередину здійснюється через двері, розташовані з бокової та задньої сторони фургона. У салоні встановлені ряди пасажирських крісел з ременями безпеки, а також спеціальна сигналізація для контакту з водієм та висувні сходи біля всіх дверей, що забезпечують зручний доступ.
Для комфорту пасажирів вахтові автомобілі оснащені вентиляційною системою, що підтримує циркуляцію повітря та комфортну температуру, освітленням, а також додатковим обладнанням для роботи чи відпочинку.
Види та комплектація
Виходячи з функціонального призначення, їх можна розділити на два типи: вантажопасажирські та пасажирські. Пасажирський транспорт призначений виключно для перевезення людей, як правило місткістю від 20 до 30 осіб. Відмінною рисою другої категорії є поділ кузова на дві частини: одна призначена для транспортування пасажирів (до 16 осіб залежно від модифікації), а в іншій перевозяться обладнання та інші вантажі.
Вартість такого спеціалізованого транспортного засобу значною мірою визначається ціною базового шасі, яке включає торгову марку, країну походження та технічний стан (новий або уживаний автомобіль). Перед тим як купити вахтовий автобус, рекомендується ретельно проаналізувати особливості бізнесу, щоб вибрати найкращий варіант.
У стандартній комплектації вахтові автобуси не обладнані механізмами навантаження/розвантаження вантажів. Однак якщо підприємству необхідно постійно щось завантажувати, то ця спецтехніка може бути оснащена краном-укосиною з вантажопідйомністю до півтонни або гідроманіпулятором. Додатково на автомобілі можна встановити знімні борти, тентове покриття та кронштейни для кріплення різного обладнання.