Закладений у держбюджет курс долара на рівні 30,1 грн не варто вважати прогнозним

В державний бюджет на 2018 рік курс долара закладено на рівні 30,1 грн за 1 долар США.

При цьому, даний показник не варто розглядати як прогноз, зазначає заступник директора департаменту монетарної політики та аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський.

За його словами, обмінний курс вводиться для забезпечення можливості перерахунку доходів та видатків, які здійснюються у іноземній валюті, до гривневого еквіваленту, адже всі статті бюджету обраховуються у гривні.

В тому випадку, якщо ослаблення позицій гривні відбуватиметься у більших обсягах, виникне необхідність у внесенні відповідних змін до держбюджету.

Тому при складанні головного кошторису країни зазвичай виходять з песимістичного сценарію для державної валюти. Тому даний показник є більше технічною, а не прогнозною величиною.

Курс гривні до іноземної валюти, який закладається до держбюджету, обраховується Міністерством економічного розвитку та торгівлі. При цьому враховується прогноз, який подається Національним банком до даного міністерства.

Таким чином, курс перерахунку долару до гривні, закладений в держбюджет, не може сприйматися як плановий показник банківського обмінного курсу даної валюти на протязі наступного бюджетного року.