Короткострокові кредити: переваги та недоліки

За наявною статистикою, досить високим попитом у населення користуються короткострокові позики у банках та небанківських кредитных установах, наприклад – кредитних спілках.

Незважаючи на досить високі процентні ставки, які в більшості випадків складають від 1,33% до 1,5% на день, громадяни досить часто користуються такими продуктами як засобом перекрити тимчасовий дефіцит сімейного бюджету.

можливість отримувати гроші під великі відсотки обумовлена, по – перше, невеликим строком кредитування, а по-друге – незначною сумою кредиту. По вказаним причинам, загальна сума переплати в грошовому вираженні буде порівняно невеликою, що надасть можливість пересічному громадянину без проблем погасити такий кредит.

В той же час, регулярне користування такими послугами призводить до формування певного виду залежності від кредитування. В першу чергу, регулярні витрати на оплату відсотків та комісій кредитних установ за певний проміжок часу складатимуть досить велику суму. Крім того, тенденція перекривати нестачу коштів за рахунок створення боргів не сприятиме пошуку засобів збільшення розміру власного доходу.  В кінцевому підсумку, часте використання кредитів стає причиною збільшення загальної суми витрат та може призвести до нестачі коштів на виплату наявного боргу.

Таким чином, короткострокові позики можна використовувати як разовий засіб для усунення нестачі коштів, але регулярне користування такими послугами є безперспективним.