Як виконують проколи під дорогою

Щоб прокласти комунікацію під землею, необов’язково руйнувати дорожнє покриття або зносити невеликі будівлі. У наш час прокол ґрунту допомагає реалізувати завдання без створення траншів. З його допомогою прокладаються різні трубопроводи.

Прокол під водогін чи інший вид комунікації виконують різними методами детальніше тут, які підбирають з урахуванням типу ґрунту. При проведенні робіт за умов великого міста з великою кількістю комунікацій потрібно відповідально підходити до точності прокладання свердловин. Для цього часто використовують ехолокаційні системи, які відстежують траєкторію проколу під асфальтом, оминаючи всі перешкоди.

На прокладання свердловин шляхом ГНБ в наш час високий попит. У такому разі при ГНБ проколі можна прокласти будь-який тип підземної комунікації без шкоди дорожньому покриттю, що часто трапляється при створенні траншей. В Україні є компанії, які займаються подібними роботами, і кожна з них пропонує певні бонуси при замовленні послуг. Наприклад, можна зробити прокол під дорогою, ціна якого знижуватиметься, якщо довжина свердловини перевищить позначку 20 м.

Щоб замовити таку роботу не обов’язково клієнту розбиратися в усіх нюансах проколу грунту для водопроводу. Достатньо лише поставити компанії конкретне завдання – затвердити діаметр та довжину підземної свердловини, обумовити вартість проколу під дорогою та терміни виконання робіт. Вибір методики прокладання трубопроводу вже залежить від фахівців компанії. Серед методик виконання проколів розрізняють спосіб гідравлічного продавлювання, шнекове буріння та гідророзмив.

При невеликій за довжиною (до 15 м) свердловини, діаметр якої становить від 100 до 250 мм, прокол у землі виконується протягом 1 дня. За добрих умов можна виконати відразу кілька подібних операцій.